Close
Дистанційна освіта Харківської академії неперервної освіти
Канал зв’язку для батьків першокласників

Вебінар «Медіаосвіта: виклики воєнного часу»

Харківська академія неперервної освіти спільно з Академією Української Преси 17 травня 2022 року о 15.00 проводитиме для педагогічних працівників закладів освіти Харківської області вебінар «Медіаосвіта: виклики воєнного часу» (онлайн-засідання Івент-клубу медіаграмотності в межах програми дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня за темою «Науково-методичні основи створення моделі наскрізної медіаосвіти в закладах освіти Харківської області» на базі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на 2019-2024 роки» та тематичної школи педмайстерності «Освітній простір медіаграмотності закладу загальної середньої освіти»). 

Питання, які розглядатимуться під час вебінару:

 — Якими є особливості спілкування з учнівством у часи війни?

— Наскільки слід довіряти різноманітним джерелам інформації?

— Як убезпечити себе від інфодемії часів війни?

— Приклад вправи на декодування візуальної інформації.

Реєстрація на вебінар за покликанням: https://forms.gle/21fArmShHAVJssgK7

Вебінар проходитиме в Zoom. Для участі треба підключитися до конференції Zoom за покликанням: https://us02web.zoom.us/j/87860019933?pwd=R0ZYQWh4Q0JXVDk5RHo0aXJ5WnlCUT09

Інформація про спікерок:

Оксана ВОЛОШЕНЮК – менеджерка медіаосвітніх програм АУП (з 2011), науковий співробітник відділу екранних мистецтв та культурології ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України, гуру у сфері медаосвіти. Співавтор та науковий редактор 27 посібників, підручників, навчальних програм з медіаосвіти та медіаграмотності, із яких 18 рекомендовано Міністерством освіти та науки України для викладання. Співавтор посібника «Громадянська освіта», 10 клас, обов’язковий предмет з 2018 року. З 2010 року – координатор та консультант мережі медіапедагогів, яка налічує понад 1000 учасників. Координатор п’яти науково-практичних міжнародних конференцій з медіаосвіти (2013-2018 рр.). Учасник пілотування курсів у Новій українській школі з 2018 року. Співавторка Державного стандарту базової середньої освіти Нової української школи. Активна послідовниця ідей компетентнісного навчання та розвитку критичного мислення. Зараз працює в команді, яка створює Стандарт старшої школи. Член Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI), Національної спілки кінематографістів, Спілки кінокритиків України.

Галина ДЕГТЯРЬОВА, завідувачка кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», доктор педагогічних наук, випускниця 1-ї Літньої школи медіаосвіти АУП (2011), регіональний координатор впровадження медіаосвіти в заклади освіти Харківської області, медіатренер, медіапедагог, учасниця міжнародного проєкту «МедіаНавігатор». Співавтор низки посібників з медіаосвіти та медіаграмотності, зокрема науково-методичних посібників для закладів післядипломної освіти «Формування медіаграмотності педагогів» (2014), рекомендованого МОН України; 2-х посібників для вчителів початкових класів (2017, 2018), 4-х для вчителів-предметників (2013, 2014, 2018, 2020), рекомендованих ІМЗО МОН України; 3-х парціальних програм, рекомендованих ІМЗО МОН України (2019), і 2-х навчально-методичних посібників (2020, 2021) для вихователів ЗДО та інших.