Close
Дистанційна освіта Харківської академії неперервної освіти
Канал зв’язку для батьків першокласників

Про підсумки авторських вебсемінарів у березні-квітні 2023 року

Авторський семінар «Інтеграція в мовно-літературній освіті: проблеми, виклики, перспективи»

28 березня 2023 року у форматі Zoom-конференції було проведено авторський вебсемінар Ткач П.Б., доцента кафедри методики навчання мов і літератури Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти», співавторки модельної програми «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжна літератури). 5-6 класи», членкині робочої групи з розроблення проєкту Державного стандарту базової середньої освіти та Державного стандарту профільної освіти, кандидата філологічних наук.

Захід проводився з метою розвитку предметно-методичної та інноваційної компетентностей учителів  української мови та літератури, зарубіжної літератури через здатність застосовувати інтегрований підхід  в організації освітнього процесу.

У ході вебсемінару актуалізовано роль інтегрованого навчання у мовно-літературній освітній галузі; розглянуто проблеми й виклики мовно-літературної освіти сьогодення.

Наприкінці заходу під час спілкування учасників з’ясовано роль вчителя НУШ у вирішенні проблем і викликів інтегрованої освіти в мовно-літературній освітній галузі.

Педагоги щиро дякували за надану науково-методичну допомогу; цікаву, змістовну та потрібну інформацію.

У заході взяли участь 30 осіб.

Пропонуємо ознайомитися з презентацією Ткач П.Б.:

https://drive.google.com/file/d/1oHjvx8ndKyaaPr0_6WXCKWkS7UMwAC2-/view?usp=sharing

Запис відеоконференції: https://youtu.be/3X_1U1_JkoA

 

Авторський семінар «Українська мова в 6 класі. Оновлення контекстів»

28 березня 2023 року у форматі Zoom-конференції було проведено авторський вебсемінар Онатій А.В., доцента кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидата філологічних наук, тренерки НУШ та Ткачука Т. П., доцента кафедри філології і гуманітарних наук КВНЗ «Вінницька академія безперервної освіти», кандидата філологічних наук – авторів підручника та робочих зошитів з української мови  для 6 класу.

Захід проводився з метою розвитку предметно-методичної та інноваційної компетентностей учителів  української мови та літератури через здатність упроваджувати інноваційні підходи в освітній процес.

У ході вебсемінару актуалізовано роль міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків під час роботи з підручником; розглянуто особливості вивчення теоретичного матеріалу на уроках української мови в 6- х класах НУШ.

Наприкінці заходу під час «Кола ідей» учителі Харківської області  ділилися досвідом щодо впровадження інноваційних методів і прийомів під час організації та моделювання уроків української мови, дякували доповідачам за цікаву й корисну інформацію та надану методичну допомогу.

У заході взяли участь 40 осіб.

 

Авторський семінар «Стратегії викладання зарубіжної літератури в 6-х класах НУШ»

04 квітня 2023 року для вчителів української і зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти відбувся авторський вебсемінар колективу авторів  під керівництвом Ніколенко О.М., співавторки модельної програми та підручників  із зарубіжної літератури, завідувача кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктора філологічних наук, професора.

Захід проводився з метою вдосконалення предметно-методичної та інноваційної компетентностей учителів  української і зарубіжної літератури через здатність упроваджувати інноваційні підходи та цифровий контент в освітній процес.

У ході вебсемінару актуалізовано роль цифровізації освітнього процесу; акцентовано увагу на інноваційних методах вкладання зарубіжної літератури; розглянуто нові твори в контексті модельної програми із зарубіжної літератури.

Під час підбиття підсумків вебсемінару учителі української і зарубіжної літератури Харківської області  ділилися досвідом щодо  використання цифрового контенту в освітній діяльності та моделювання уроків зарубіжної літератури, дякували доповідачам за цікаву й корисну інформацію та надану методичну допомогу.

У заході взяли участь 80 осіб.