Close
МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН. Дивіться нові матеріали кожного дня в новинах. Дистанційне навчання Інтернет-опитування.

Урочистості з нагоди Дня української писемності та мови

11 листопада 2019 року в КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбулися урочистості, присвячені Дню української писемності та мови. Традиційно в цей день нагороджувалися переможці та лауреати Обласного фестивалю ораторського мистецтва. У 2019 році він був приурочений до 125-річчя від дня народження видатного українського письменника О. Довженка, слова якого стали темою фестивалю: «Людина завжди повинна пам’ятати, звідки вона пішла в життя».

У районному етапі ХІХ Обласного фестивалю ораторського мистецтва взяли участь 1622 школярі, в обласному – 58 учнів 10 – 11-х класів – переможців районного етапу. Журі та оргкомітетом визначено 9 переможців і 14 лауреатів.

Уперше в урочистостях з нагоди Дня української писемності та мови взяли участь також переможці обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури 2018 року, які посіли І місце, та їхні вчителі-наставники.

Переможців фестивалю та олімпіади, лауреатів, педагогів, членів журі фестивалю, усіх учасників урочистостей – щирих шанувальників рідного слова привітали: В. Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти і науки; Л. Покроєва, ректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»; К. Голобородько, голова журі, декан українського мовно-літературного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди; В. Бойко, заступник голови Харківського обласного відділення українського фонду культури, член Національної Спілки письменників України.

Другий рік поспіль урочистості проходять в інтерактивній формі. З лауреатами фестивалю проведено «аукціон знань» з історії української писемності та мови, епізодом до якого стали слова: «Сучасне – завжди на дорозі з минулого в майбутнє» (О. Довженко).

Переможці фестивалю організували інтерактивне спілкування з учасниками урочистостей щодо надважливих питань розвитку й функціонування рідної мови. А переможці олімпіади взяли цікаве інтерв’ю у відомого сучасного харківського поета й перекладача Віктора Бойка.

Усіх присутніх на святі рідної мови чудовими українськими піснями привітали: хоровий ансамбль «Ліцеїст» Харківської спеціалізованої школи № 133 «Ліцей мистецтв», лауреатка фестивалю Яловенко Аліна, учениця Есхарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чугуївської районної ради Харківської області; вокалістки із Харківської загальноосвітньої школи № 126, які прийшли розділити радість перемоги у фестивалі своєї однокласниці Берест Поліни (І місце).

Лауреати та переможці фестивалю й олімпіади, їхні вчителі отримали дипломи й цінні подарунки від оргкомітету ХІХ Обласного фестивалю ораторського мистецтва.

До цього дня Харківською академією неперервної освіти підготовлено черговий випуск альманаху дитячої літературної творчості «Слобожанські перлини», який також вручено всім переможцям, лауреатам та їхнім наставникам, членам фахового журі фестивалю та гостям урочистостей.

Фотоальбом за посиланням – https://photos.app.goo.gl/1pWp1fYoCtEB5Dha7.