
Про підсумки проведення вебінару за темою «Оцінювання в 5 – 7 класах НУШ. Природнича освітня галузь»
2 квітня 2025 року кафедрою методики природничо-математичної освіти спільно з кафедрою соціально-гуманітарної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» проведено вебінар за темою «Оцінювання в 5 – 7 класах НУШ. Природнича освітня галузь» (у форматі ZOOM-конференції).
Захід відбувся в межах хабу «Якісна освіта» регіонального проєкту «Освітній технопарк Харківщини – 2030».
Модерувала захід старший викладач кафедри методики природничо-математичної освіти Валентина ДРОНОВА.
Під час свого виступу завідувачка кафедри природничо-математичної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Світлана КАПЛУН розглянула різні підходи до оцінювання результатів навчання ( на прикладі фізики): від більш традиційного оцінювання до комплексного оцінювання одного завдання за всіма групами результатів.
Людмила ДОВГАЛЬ, вчителька біології Черкаської спеціалізованої школи № 3, вчитель-методист, тренерка НУШ, співавторка підручників з біології для 7 – 8 класів, запропонувала інтегровані завдання різних форматів, що можуть бути оцінені за відповідними групами результатів. Вчителька поділилася власним досвідом викладання інтегрованих природничих курсів 5-6 класів та біології в 7 класі за новим Державним стандартом. Нею було звернуто увагу на різні види діяльності учнів та особливості їх оцінювання, а також специфіку виставлення оцінок до журналу.
Старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Олександр ГРІНЧЕНКО підкреслив значущість розуміння вчителями сутності Державного стандарту, зокрема, описаних особливостей Природничої освітньої галузі. Увагу вчителів було привернуто до практичного змісту листа МОН України «Роз’яснення щодо окремих питань оцінювання результатів навчання відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти» та можливостей його реалізації на уроках географії.
У заході взяли участь 60 осіб.