Close
Дистанційна освіта
Харківської академії неперервної освіти
Реєстрація на курси підвищення кваліфікації (ІІ півріччя 2024 року)

Про початок тематичного спецкурсу-тренінгу в межах швейцарсько-україського проєкту DECIDE

10 червня 2024 року стартує тематичний спецкурс-тренінг “Стаємо сильнішими разом!” для 5 груп працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти учасників курсів підвищення кваліфікації в межах впровадження програм з ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни – спільної ініціативи Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, Уповноваженого Верховної ради з прав людини, Міністерства освіти і науки України та Міністерства відновлення України, що покликана допомогти дітям, які постраждали від війни (у форматі Zoom-конференції).

Мета тематичного спецкурсу-тренінгу: підвищення кваліфікації вчителів, керівників закладів освіти, представників позашкілля/дошкілля, соціальних педагогів, шкільних психологів та ін. з методики використання ресурсів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (далі – ОДГ/ОПЛ) задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни. Планується, що за результатами навчання учасники опанують ресурси з ОДГ/ОПЛ (з фокусом на інтеграцію дітей, які опинилися в умовах війни), ознайомляться із методами психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу.

Зміст тематичного спецкурсу:

  • “Дитяча спільнота: взаємодія та інтеграція дітей, які опинилися в умовах війни” (використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для розвитку дружньої взаємодії в дитячій спільноті).
  • “Я. Ти. Ми” (вправи ОДГ/ОПЛ на знайомство та розвиток дружньої атмосфери в дитячій спільноті: освітній потенціал та методика проведення).
  • “Ми діти і ми маємо права” (вправи ОДГ/ОПЛ на дослідження прав людини і дитини: освітній потенціал та методика проведення).
  • “Людина є частиною цілого світу” (вправи ОДГ/ОПЛ на дослідження різноманітності та сприйняття інших: освітній потенціал та методика проведення).
  • “Правила дозволяють вирішувати конфлікти” (вправи ОДГ/ОПЛ на спільне вироблення правил та конструктивне розв’язання конфліктів: освітній потенціал та методика проведення).
  • “Психологічні аспекти інтеграції в дитячу спільноту дітей, які опинилися в умовах війни” (психологічний практикум).
  • “Психологічні аспекти взаємодії з батьками (особами, які їх замінюють) дітей, які опинилися в умовах війни” (психологічний практикум).
  • “Доброзичливе спілкування та етика викладача ОДГ/ОПЛ” (активне слухання, спостереження без оцінювання, зворотний зв’язок та ін.).

Час проведення: 17.15-20.30

Покликання на онлайн-заняття будуть надані учасникам тематичного спецкурсу кураторами через онлайн-спільноти у месенджерах.