Close
Дистанційна освіта
Харківської академії неперервної освіти
Реєстрація на курси підвищення кваліфікації (ІІ півріччя 2024 року)

Методично-творча майстерня «Сучасна українська література: обрії Харківщини»

25 вересня  2024 працівниками КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» в дистанційному форматі було проведено літературний дивертисмент «Книжки письменників-харків’ян для дітей і про дітей», що відбувся відповідно до плану роботи методично-творчої майстерні у межах ХАБів «Якісна освіта» та «Професійний розвиток педагога» регіонального проєкту «Освітній технопарк Харківщини – 2030».

Під час заходу учасники методично-творчої майстерні ознайомились із сучасними художніми творами письменників-харків’ян для дітей і про дітей (доповідач – Клімова С.В., методистка Центру методичної та аналітичної роботи). Зокрема, було здійснено огляд найновіших творів Наталки Маринчак, Юліти Ран, Марко Терен, Лії Алтухової, Олега Каданова, Валентина Бердта, Надії Гуменюк, Олега Михайлова, надано покликання на електронні джерела цих авторів. Серед ідей, що були запропоновані учасниками заходу в ході інтерактивного обговорення, схвально була сприйнята пропозиція щодо створення учителями збірників дитячої творчості про рідний край.

Матеріали «Із криниці народних талантів: творчість Зої Журавки в патріотичному вихованні школярів» запропонувала вчителька Комунального закладу «Зачепилівський ліцей» Зачепилівської селищної ради Красноградського району Харківської області Мірошніченко Л.М. Учасники заходу дізналися про творчі витоки таланту самобутньої поетеси-піснярки з Чернещини, шкільної бібліотекарки, – Зої Журавки, яка стала учасницею міжнародного конкурсу Mili Dueli та увійшла за його підсумками в число десяти кращих поетів, виборовши 9 місце серед 711 учасників із 105 країн світу. Учасники педмайстерні обговорили та прослухали кращі її пісенні твори у виконанні заслуженої артистки України Олени Білоконь.

Про зворушливі книжки для дітей та фентезі романи для підлітків у творчості Єви Сольської розповіла вчителька Гонтарівського ліцею Старосалтівської селищної ради Чугуївського району Шульга В.М. Учасники заходу дізналися про життєвий і творчий шлях молодої письменниці, отримали покликання на відеозаписи її творів у ютубі. Були обговорені можливі формати уроків за творчістю Єви Сольської, здійснено рефлексію з використанням дошки padlet. Усі матеріали зустрічі були надіслані учасникам методично-творчої педмайстерні.

Усього участь у заході взяли 76 учителів української мови та літератури.