
Матеріали круглого столу для директорів ІРЦ «Інклюзія та соціалізація в ІРЦ: ефективні стратегії та практики»
23 січня 2025 року Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» спільно з Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Солоницівської селищної ради було проведено круглий стіл для директорів інклюзивно-ресурсних центрів Харківської області за темою «Інклюзія та соціалізація в ІРЦ: ефективні стратегії та практики» (у офлайн форматі).
Ірина СЧАСТНА, начальник відділу дошкільної освіти, інклюзивного навчання та закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування управління освіти Департаменту науки і освіти ХОДА, наголосила на важливості спільної діяльності ІРЦ та Департаменту щодо забезпечення виконання Концепції розвитку інклюзивної освіти в громадах Харківської області.
Алла ОСТАПЕНКО, проректор з науково-методичної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук, розкрила основні форми взаємодії з педагогічними працівниками ІРЦ та запросила їх долучитися до участі у всіх формах підвищення кваліфікації, які розробляє педагогічна спільнота Академії.
Тетяна ЧОТІЙ, методист Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», продемонструвала результати аналізу участі директорів та фахівців ІРЦ у методичних заходах Ресурсного центру протягом 2024 року.
Інна МАЛАКЕЙ, завідувач Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», окреслила пріоритетні завдання спільної діяльності РЦПІО та ІРЦ у 2025 році та акцентувала увагу на розробці спільних підходів до організації міжвідомчої співпраці у громадах області.
Інна БОГДАНОВА, сенсорний терапевт, педагог-психолог, фахівець з інтеграції рефлексів (БТРД), засновник реабілітаційного центру «СЕНС» (м. Черкаси), поділилась досвідом роботи з дітьми з сенсорними порушеннями та надала практичні рекомендації щодо формування суспільного сприйняття осіб з особливими освітніми потребами в межах території обслуговування ІРЦ.
У практичній частині круглого столу фахівцями Ресурсного центру було проведено груповий інтерактив щодо розробки ефективних алгоритмів для подальшої взаємодії у громадах з питань організації інклюзивного освітнього простору для осіб з особливими освітніми потребами.
Щирі емоції та приємне спілкування супроводжувало учасників протягом усього заходу.
У круглому столі взяли участь 29 осіб.
Дякуємо усім, хто був з нами в цей важливий день!
Ваше розуміння та підтримка надихає нас на нові звершення!