Матеріали вебсемінару-практикуму за темою «Алгоритм створення та конструювання навчальних програм з української мови на основі модельних»
21.03.2024 Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» відповідно до програми воркшопу «Особливості навчання української мови в умовах Нової української школи: методичний та практичний аспекти», а також у межах ХАБів «Якісна освіта» та «Професійний розвиток педагога» регіонального проєкту «Освітній технопарк Харківщини – 2030» проведено вебсемінару-практикум за темою «Алгоритм створення та конструювання навчальних програм з української мови на основі модельних (у форматі ZOOM-конференції).
Під час вебсемінару-практикуму було розглянуто наступні актуальні питання:
1) алгоритм створення та конструювання навчальних програм із української мови на основі модельних;
2) структура навчальної програми з української мови;
3) конкретизація в навчальних програмах з української мови результатів навчання – від очікуваних результатів за розділом та темою до очікуваних результатів кожного уроку.
Під час заходу вчителі-словесники були ознайомлені зі зразком розробленої навчальної програми методистом Центру методичної та аналітичної роботи Радченко Ю.В., а також залучені до розв’язування практичних ситуативних завдань, які філологи аналізували, коментували, обґрунтовуючи свої позиції й спираючись на чинну нормативно-правову базу та актуалізовані фахові знання.
Під час майстерки «Деталізація результатів навчання в програмі, яку розробляємо: як визначати очікувані результати до кожної теми та кожного уроку» учителі набули практичного досвіду визначення конкретизованих очікуваних результатів із їх прив’язкою до конкретної теми та певного часового проміжку.
Матеріали заходу (презентація, зразок розробленої навчальної програми з української мови) надіслано учасникам воркшопу «Особливості навчання української мови в умовах Нової української школи: методичний та практичний аспекти» на їх електронні адреси.
Пропонуємо ознайомитися з презентацією методистки Радченко Ю.В. усіх охочих: https://docs.google.com/presentation/d/1QvmRYFzmAjtFD34Bcbo3zrduZKEiExRV/edit?usp=sharing&ouid=102142677342536516380&rtpof=true&sd=true
У вебсемінарі взяли участь 30 осіб.