Close
Дистанційна освіта Харківської академії неперервної освіти
Канал зв’язку для батьків першокласників

На допомогу батькам першокласників

Шановні батьки першокласників!

1 червня 2023 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Літні канікули: допомагаємо дитині відновити сили після року дистанційного навчання, пригадати навчальний матеріал 1-го класу»:

 1. Методична презентація «Методичні аспекти навчання математики. Канікули з математикою» (Гезей О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти). Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1hVIzzmGS4Ht0UY8F4FYNk3EJX0E3lkGt?usp=drive_link

 1. Методична презентація «Канікули з книжкою. Чому дітям подобаються комікси. Можливості використання коміксів у родинному колі» (Коваль О.А., методист Центру громадянського виховання). Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1hVIzzmGS4Ht0UY8F4FYNk3EJX0E3lkGt?usp=drive_link

 1. Методична презентація «Як допомогти дитині покращити швидкість читання та розуміння прочитаного» (Коченгіна М.В., завідувач кафедри методики дошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук). Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1hVIzzmGS4Ht0UY8F4FYNk3EJX0E3lkGt?usp=drive_link

 1. Методична презентація «Як використовувати освітній та терапевтичний потенціал літератури для дітей в сучасних умовах» (Заліська О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти). Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1hVIzzmGS4Ht0UY8F4FYNk3EJX0E3lkGt?usp=drive_link

 

2 травня 2023 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Самостійність дитини – основа лідерства».

Зміст кейсу (посилання клікабельно)

 1. Методична презентація «Як розвинути навички саморегуляції у дитини» (Заліська О.М, старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).
 2. Методична презентація «Як сприяти розвитку лідерства у дітей молодшого шкільного віку» (Коваль О.А., методист Центру громадянського виховання). 

 

14 квітня 2023 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Як допомагати дитині вдосконалювати українське літературне мовлення та вміння читати в родинному колі в умовах дистанційного навчання».

Зміст кейсу (посилання клікабельно)

 1. Методична презентація «Як допомагати дитині вдосконалювати українське літературне мовлення в родинному колі в умовах дистанційного навчання (Сосницька Н.П, старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти). 
 1. Методична інтерактивна презентація «Про дитячі книжки, що заохочують до читання. Література свідомих батьків (Коваль О.А., методист Центру громадянського виховання). 

 

2 березня 2023 року відкрито доступ до матеріалів  за темою «Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням. Нумерація у межах 100. Деякі прийоми додавання і віднімання у межах 100» (Гезей О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

Зміст матеріалів призначено для батьків першокласників, які хочуть методично правильно допомогти своїй дитині у вивченні математики з питань:

 • утворення 10; лічба десятками, порівняння чисел, отриманих при лічбі десятками, додавання та віднімання чисел, отриманих при лічбі десятками, порівняння круглих чисел, додавання і віднімання круглих чисел;
 • утворення чисел від 11 до 20, усна та письмова нумерація у межах 20; додавання і віднімання у межах 20 на основі нумерації;
 • утворення чисел від 21 до 100, усна та письмова нумерація у межах 100;
 • таблиця розрядів, запис чисел у вигляді суми розрядних доданків, запис числа за сумою розрядних доданків;
 • деякі випадки додавання і віднімання у межах 100 (на підставі нумерації чисел, без переходу через розряд);
 • поради.

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно)

 1. «Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням. Нумерація у межах 100. Деякі прийоми додавання і віднімання у межах 100» (Гезей О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

 

23 cічня 2023 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Як і чому рухова активність і рухливі ігри допоможуть дитині бути здоровою та мати успіхи в навчанні».

 1. Презентація Капустіної Н. О., методиста Центру громадянського виховання КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», за темою «Значення рухової активності для розвитку дитини».
 2. Презентація Волкової І. В., старшого викладача кафедри виховання й розвитку особистості КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», за темою «Вплив рухової активності на здоров’я дітей».

Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням: http://surl.li/emrht

 

29 листопада 2022 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Ігри на природі як засіб екологічного виховання першокласників» в межах ХАБу «Якісна освіта» для батьків першокласників.

Зміст матеріалів вебконсультації призначено для батьків першокласників, які хочуть створювати умови для фізичного, інтелектуального, емоційного та соціального розвитку своєї дитини, розширити свої знання щодо екологічного виховання. 

Вебконсультація у формі мультимедійної презентації «Ігри на природі як засіб екологічного виховання першокласників» підготувала старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти Оксана Миколаївна Заліська.

У презентації «Ігри на природі як засіб екологічного виховання першокласників» у діалоговій формі розповідається про екологічне виховання та його роль у становленні особистості дитини й для збереження природи на нашій планеті, пропонуються ігри на природі, які можна запропонувати дитині-першокласнику.

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net  

Звернення до батьків:

Матеріали вебконсультації:

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1XhnzYBoqaGpJuo0e_iWqHSrcdWhNhT46

 

22 листопада 2022 року відкрито доступ до матеріалів Каналу зв¢язку для батьків першокласників за темою «Допомагаємо дитині навчитися читання й письма в букварний період» в межах.

Зміст матеріалів призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині опанувати грамоту.

Методичні рекомендації у формі мультимедійної презентації «Допоможемо дітям опанувати грамоту: усвідомлено, цікаво, легко» підготувала старший викладач секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти Надія Петрівна Сосницька, авторка освітніх програм з розвивального навчання й чисельних підручників для учнів початкових класів.

Це вже шостий кейс матеріалів, який знайомить батьків першокласників з тим, як допомагати своїй дитині вчитися читати й писати.

У презентації «Допоможемо дітям опанувати грамоту: усвідомлено, цікаво, легко» схарактеризовано методи, навчання грамоти (читання й письма в букварний період), надано рекомендацій щодо вибору книжок для навчання читання, запропоновано алгоритм читання, окремі методи та прийоми навчання читати. Методична презентація містить також теоретичні матеріали, які розкривають особливості методів і прийомів навчання читання, пояснюють, чому для навчання читання краще застосовувати книжки, у яких слово не поділено на склади та ін.

Зміст кейсу (посилання клікабельно)

 1. «Допоможемо дітям опанувати грамоту: усвідомлено, цікаво, легко» (Сосницька Н.П., старший викладач секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net  

 

17 листопада 2022 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням. Прийоми додавання і віднімання чисел у межах 10. Задачі» в межах ХАБу «Якісна освіта» для батьків першокласників.

Зміст матеріалів онлайн-консультації призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині навчатися в умовах дистанційного освітнього процесу.

Це – друга вебконсультація з питань навчання дитини математики.

У межах вебконсультації

— розкрито особливості навчання додавання й віднімання чисел у межах 10;

— надано поради, які прийоми можна й треба застосовувати, щоб навчити першокласника додавати й віднімати числа в межах 10;

— наведено послідовність вивчення додавання й віднімання чисел у межах 10;

— надано роз’яснення, якою має бути підготовча робота щодо навчання дітей розв’язувати задачі;

— запропоновано підготовчі вправи до ознайомлення із задачею, із поняттям «задача»;

— наведено приклади навчання дітей міркувати;

— схарактеризовано типи простих задач, які діти мають навчитися розв’язувати в 1-му класі.

Зміст кейсу (посилання клікабельно)

 1.  Методична презентація «Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням Прийоми додавання і віднімання чисел у межах 10. Задачі» (Гезей О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

 

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

31 жовтня 2022 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Два місяці дистанційного навчання: якими мають бути найперші успіхи дитини» для батьків першокласників.

Зміст матеріалів онлайн-консультації призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині навчатися в умовах дистанційного освітнього процесу.

Минула перша чверть навчального року. Для першокласників це період шкільної адаптації, який триватиме ще достатньо довго. У цей період уже можуть бути перші успіхи дитини – у навчанні «через екран», в онлайн-спілкуванні з учителем та однокласниками. Дуже добре, коли дитина в доброму гуморі, має час для ігор і прогулянок на свіжому повітрі. Але батьки можуть спостерігати й погіршення стану здоров’я, апетиту, сну та інші небажані реакції на навчання. Дуже важливо їх своєчасно помітити й правильно усунути. А ще краще – запобігти їх появі.

У межах вебконсультації будуть розкриті саме ці аспекти шкільної адаптації першокласника.

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно):

 1. Методична презентація «Два місяці дистанційного навчання: якими мають бути найперші успіхи дитини» (Коченгіна М.В., т.в.о. завідувача кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

 

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

14 жовтня 2022 року відкрито доступ до матеріалів Каналу зв’язку для батьків першокласників за темою «Як допомогти дитині навчитися читати по складах і словами».

Зміст матеріалів онлайн-консультації призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині навчитися читати цілими словами.

Це четвертий кейс матеріалів, який знайомить батьків першокласників з прийомами навчання читати, а саме – із прийомами формування вміння читати цілими словами. У методичній презентації пропонуються нескладні ігрові прийоми та завдання (і методичні коментарі до них), доступні для використання в домашніх умовах. 

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно):

 1. Методична презентація «Як допомогти дитині навчитися читати по складах і словами» (Коченгіна М.В., канд. пед. наук, т.в.о. завідувача кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

 

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

06 жовтня  2022 року відкрито доступ до матеріалів онлайн-консультації за темою «Рахуємо та обчислюємо із задоволенням: допомога дитині в навчанні математики. Поняття числа. Числа першого десятка».

Зміст матеріалів онлайн-консультації призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині у вивченні математики, а саме – в ознайомленні з числами першого десятка, навчання лічби, порівняння чисел, написання цифр.

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно):

 1. Методична презентація «Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням Поняття числа. Числа першого десятка» (Гезей О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

 

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

27 вересня 2022 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Як допомогти своїй дитині навчитися читати по складах: прийоми навчання, доступні в домашніх умовах. Віртуальний огляд додаткових навчальних посібників з формування вміння читати (паперовий і цифровий формати)» для батьків першокласників.

Зміст матеріалів онлайн-консультації призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині навчитися читати.

Це третій кейс матеріалів, які знайомлять батьків першокласників з особливостями навчальних посібників і дидактичних прийомів, призначених для формування вміння читати в учнів 1-х класів.

Онлайн-комунікація в асинхронному форматі передбачає:

—         ознайомлення учасників з кейсом матеріалів у зручний час.

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно):

 1. Методична презентація «Як допомогти своїй дитині навчитися читати по складах: прийоми навчання, доступні в домашніх умовах. Віртуальний огляд додаткових навчальних посібників з формування вміння читати (паперовий і цифровий формати)» (Коченгіна М.В., т.в.о. завідувача кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

21 вересня 2022 року відкрито доступ до матеріалів онлайн-консультації за темою «Як допомогти своїй дитині вивчити букви в умовах дистанційного освітнього процесу».

Зміст матеріалів онлайн-консультації призначено для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині навчитися читати.

Це другий кейс матеріалів, які знайомлять батьків першокласників з умовами та ігровими прийомами вивчення букв дітьми 6-ти річного віку в умовах дистанційного освітнього процесу, способами запобігання виникненню інтелектуальної втоми в дітей.

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно):

 1. Методична презентація «Граємось зі звуками та словами, щоб навчання грамоти було успішним» (Сосницька Н.П., старший викладач секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти).
 2. Інформаційна презентація «Запобігання виникненню інтелектуальної втоми у дітей під час дистанційного навчання» (Заліська О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

13 вересня 2022 року  відкрито доступ до  матеріалів за метою «Які умови треба створити вдома, щоб допомогти своїй дитині навчитися читати» для батьків першокласників.

Матеріали адресовано для батьків першокласників, які хочуть допомогти своїй дитині навчитися читати. Оскільки ця дистанційна партнерська взаємодія з батьками учнів 1-х класів є першою в системі консультацій щодо навчання першокласників читати, у ній будуть представлено матеріали, які допоможуть створити необхідні для навчання умови.  

Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.

Зміст кейсу (посилання клікабельно):

 1. Методичні поради щодо створення вдома умов, які сприятимуть навчанню дитини читати (методичні поради в паперовому форматі; матеріали підготувала Коченгіна М.В., керівник секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук).
 2. Інформаційна презентація «Чому дітям треба читати книжки» (Коченгіна М.В., керівник секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук).
 3. Методична інтерактивна презентація «Сторітайми, які виховують інтерес до книжок і читання» (Коваль О.А., викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).

 

Шановні батьки першокласників! У разі виникнення запитань звертайтеся на електронну адресу Центру громадянського виховання Академії: nova_gromada@ukr.net

 

З метою підтримки батьків першокласників в умовах дистанційної освіти пропонуємо рекомендації «Як допомогти дитині адаптуватись до школи в умовах дистанційної освіти», як зробити період адаптації першокласників до умов навчання в дистанційному форматі менш болісним, як організувати режим першокласника, облаштувати робоче місце, налагодити контакт з учителем тощо.

Матеріал підготувала Нечай Олени Миколаївни, викладача секції розвивального навчання  кафедри методики дошкільної та початкової освіти, містяться поради батькам: 

 

Для налагодження комунікації між педагогами та батьками першокласників пропонуємо матеріали, що сприятимуть удосконаленню готовності педагогів до організації партнерства з батьками першокласників і учнів задля підвищення культури відповідального батьківства.

Матеріали підготували:

 1. Капустіна Н.О., методист Центру громадянського виховання КВНЗ«Харківська академія неперервної освіти»:
 1. Прасол І.О., методист Центру громадянського виховання КВНЗ«Харківська академія неперервної освіти» (на волонтерських засадах).
 1. Коваль О. А., викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти КВНЗ«Харківська академія неперервної освіти»:

 

З метою надання допомоги батькам першокласників на нашому сайті створено канал зв’язку, де є можливість поставити запитання та отримати відповідь відповідних фахівців.

 

Пропонуємо ознайомитися з презентаційними матеріалами, що допоможуть батькам на етапі вступу дитини до школи.

Матеріали підготувала  Коченгіна М. В., завідувач секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук:

 

Запитання надсилайте на електронну адресу: nova_gromada@ukr.net

 

Відповідальна особа: Капустіна Наталія Олександрівна, методист Центру громадянського виховання КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».