Головна
Інформація
Планування науково-методичної роботи
Про Академію
Досягнення Академії
Підвищення кваліфікації
Методична діяльність
Методичні новинки
Наукова діяльність
Інновації
Регіональні освітні проекти
Участь у Міжнародних та Всеукраїнських проектах
Інформаційний Вісник
Публічна інформація
Учитель року
Українським вчителям і учням зарубіжжя
Календар знаменних дат
Корисні посилання
Зворотній зв'язок

Файловий архів
Пошук
Структура сайту


Дистанційна освіта
Вебінар Астрономія
Вебінар Всесвітня історія
Вебінар 3
Чат (веб)
База даних
Електронна Бiблiотека
Фотоальбоми Академії
Фотоальбоми

ФотоАрхів
Анонс
Анонси Академії
Переклад оналйн
Online.ua
с на

Комунальний вищий навчальний заклад
«ХАРКІВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»


Інформація: останні новини
Організація навчально-виховного процесу в початкових класах PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Розмістив Світлана Ткаченко   
29.сен.2008

Організація навчально-виховного процесу в початкових класах

Початок шкільного навчання – це час великих надій і перших життєвих поразок. Прискорення темпу життя, науково-технічний прогрес, соціальні зміни збільшують вимоги до молодших школярів, що тільки починають свій життєвий шлях. Організовуючи навчально-виховний процес необхідно пам’ятати слова видатного педагога Василя Сухомлинського: “Не забуваймо, що в школі дитина не тільки вчиться. В школі вона живе. Там, де вихователі забувають цю істину, навчання стає для дитини важким тягарем. Там, де навчання виступає як невід’ємна частина багатогранного духовного життя, – воно для дитини бажане й захоплююче”.

Молодший шкільний вікперехідний період, в якому проявляються риси дошкільного дитинства і типові особливості школяра, вік багатий на приховані можливості розвитку, які дуже важливо своєчасно помічати й підтримувати. Це – час, коли закладаються та розвиваються основи багатьох психічних якостей. Особливо вдумливо слід ставитися до вікових особливостей фізичного і психічного розвитку дітей, що дасть учителеві можливість цілеспрямовано, без шкоди для вихованців організувати їх якісне навчання, – визначає дійсний член Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор О.Я. Савченко.

У 2008-2009 н.р. навчання і виховання учнів початкової школи регламентують такі нормативно-правові документи:

1.        Лист Міністерства освіти і науки України від 02.07.2007 р. №1/9-407Організація навчально-виховного процесу у першому класі”.

2.        Інструктивно-методичний лист Міністерства освіти і науки України від 07.07.2008 р. №1/9-433 “Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2008-2009 навчальному році”.

3.        Лист Міністерства освіти і науки України від 29.10.2007 р. №1/9-651 “Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо обсягу і характеру домашніх завдань”.

4.        Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. (затверджені наказом Міністерства освіти і науки України
від 20.08 2008 р. № 755).

5.        Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 № 94, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 р. № 151/14842).

6.        Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів (лист Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 р. № 1/9-61).

7.        Інструкція про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 р. № 319, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.05.08 р. № 383/15074).

8.        Інструктивно-методичний лист Міністерства освіти і науки України від 11.09.2007 р. № 1/9-532 “Вимоги до ведення класного журналу в 1 – 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів”.

Звертаємо увагу на опрацювання нормативних документів 2008 року і забезпечення організації навчально-виховного процесу у відповідності до сучасних вимог.

 
< Попередня   Наступна >
Літні мовні табори

Літні мовні табори

Наша кнопка
Ви можете згадати про наш ресурс, розмістивши у себе на сайті цю кнопку: Портал Академії
Щоб це зробити, просто додайте в HTML код потрібної сторінки даний код:МОН України 

Інститут ІТЗО 

ДВНЗ «УМО» НАПН України 

Академія інноваційного розвитку освіти 

освітній портал Педагогічна преса 

Е-Ранок 

Видавнича група «Основа» 

Інститут Передових Технологій 

Мiжнародний форум  

Образовательный онлайн-журнал 

Всеукраїнська акція «Слова допомагають» 

© 2006. КВНЗ «ХАНО». Всі права збережено.
61057 Харків, вул. Пушкінська, 24.
e-mail: kvnz.hano@gmail.com
Розробка: Grand на основі Joomla
Google+
Счетчик PR-CY.Rank
службы мониторинга серверов