Головна
Інформація
Планування науково-методичної роботи
Про Академію
Досягнення Академії
Підвищення кваліфікації
Методична діяльність
Методичні новинки
Наукова діяльність
Інновації
Регіональні освітні проекти
Участь у Міжнародних та Всеукраїнських проектах
Інформаційний Вісник
Публічна інформація
Учитель року
Українським вчителям і учням зарубіжжя
Календар знаменних дат
Корисні посилання
Зворотній зв'язок

Файловий архів
Пошук
Структура сайту


Дистанційна освіта
Вебінар
Чат (веб)
База даних
Електронна Бiблiотека
Фотоальбоми Академії
Фотоальбоми

ФотоАрхів
Анонс
Анонси Академії
Переклад оналйн
Online.ua
с на

Комунальний вищий навчальний заклад
«ХАРКІВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»


Інформація: останні новини
Організація навчально-виховного процесу в початкових класах PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Розмістив Світлана Ткаченко   
29.сен.2008

Організація навчально-виховного процесу в початкових класах

Початок шкільного навчання – це час великих надій і перших життєвих поразок. Прискорення темпу життя, науково-технічний прогрес, соціальні зміни збільшують вимоги до молодших школярів, що тільки починають свій життєвий шлях. Організовуючи навчально-виховний процес необхідно пам’ятати слова видатного педагога Василя Сухомлинського: “Не забуваймо, що в школі дитина не тільки вчиться. В школі вона живе. Там, де вихователі забувають цю істину, навчання стає для дитини важким тягарем. Там, де навчання виступає як невід’ємна частина багатогранного духовного життя, – воно для дитини бажане й захоплююче”.

Молодший шкільний вікперехідний період, в якому проявляються риси дошкільного дитинства і типові особливості школяра, вік багатий на приховані можливості розвитку, які дуже важливо своєчасно помічати й підтримувати. Це – час, коли закладаються та розвиваються основи багатьох психічних якостей. Особливо вдумливо слід ставитися до вікових особливостей фізичного і психічного розвитку дітей, що дасть учителеві можливість цілеспрямовано, без шкоди для вихованців організувати їх якісне навчання, – визначає дійсний член Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор О.Я. Савченко.

У 2008-2009 н.р. навчання і виховання учнів початкової школи регламентують такі нормативно-правові документи:

1.        Лист Міністерства освіти і науки України від 02.07.2007 р. №1/9-407Організація навчально-виховного процесу у першому класі”.

2.        Інструктивно-методичний лист Міністерства освіти і науки України від 07.07.2008 р. №1/9-433 “Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2008-2009 навчальному році”.

3.        Лист Міністерства освіти і науки України від 29.10.2007 р. №1/9-651 “Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо обсягу і характеру домашніх завдань”.

4.        Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. (затверджені наказом Міністерства освіти і науки України
від 20.08 2008 р. № 755).

5.        Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 № 94, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 р. № 151/14842).

6.        Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів (лист Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 р. № 1/9-61).

7.        Інструкція про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 р. № 319, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.05.08 р. № 383/15074).

8.        Інструктивно-методичний лист Міністерства освіти і науки України від 11.09.2007 р. № 1/9-532 “Вимоги до ведення класного журналу в 1 – 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів”.

Звертаємо увагу на опрацювання нормативних документів 2008 року і забезпечення організації навчально-виховного процесу у відповідності до сучасних вимог.

 
< Попередня   Наступна >
Літні мовні табори

Літні мовні табори

Наша кнопка
Ви можете згадати про наш ресурс, розмістивши у себе на сайті цю кнопку: Портал Академії
Щоб це зробити, просто додайте в HTML код потрібної сторінки даний код:МОН України 

Інститут ІТЗО 

ДВНЗ «УМО» НАПН України 

Академія інноваційного розвитку освіти 

освітній портал Педагогічна преса 

Е-Ранок 

Видавнича група «Основа» 

Інститут Передових Технологій 

Мiжнародний форум  

Образовательный онлайн-журнал 

Всеукраїнська акція «Слова допомагають» 

© 2006. КВНЗ «ХАНО». Всі права збережено.
61057 Харків, вул. Пушкінська, 24.
e-mail: kvnz.hano@gmail.com
Розробка: Grand на основі Joomla
Google+
Счетчик PR-CY.Rank
службы мониторинга серверов