Головна
Інформація
Планування науково-методичної роботи
Про Академію
Досягнення Академії
Підвищення кваліфікації
Методична діяльність
Методичні новинки
Наукова діяльність
Інновації
Регіональні освітні проекти
Участь у Міжнародних та Всеукраїнських проектах
Інформаційний Вісник
Публічна інформація
Учитель року
Українським вчителям і учням зарубіжжя
Календар знаменних дат
Корисні посилання
Зворотній зв'язок

Файловий архів
Пошук
Структура сайту


Дистанційна освіта
Вебінар
Чат (веб)
База даних
Електронна Бiблiотека
Фотоальбоми Академії
Фотоальбоми

ФотоАрхів
Анонс
Анонси Академії
Переклад оналйн
Online.ua
с на

Комунальний вищий навчальний заклад
«ХАРКІВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»


Інформація: останні новини
Інформація до Всеукраїнського Дня дошкілля PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Розмістив Олена Пономаренко   
13.сен.2016

У 2015/2016 навчальному році діяльність дошкільних навчальних закладів Харківської області реалізовувалася за такими пріоритетними напрямами: патріотичне та екологічне виховання, формування основ здорового способу життя та розвиток комунікативно-мовленнєвої компетентності.

Протягом навчального року з метою реалізації цих завдань проводилась система науково-методичних заходів: науково-практичні семінари, семінари-тренінги, Інтернет-семінар, Інтернет-семінар у формі вебінару та секційні засідання з різними категоріями педагогічних працівників ДНЗ з таких питань: національно-патріотичне виховання дошкільників, упровадження інноваційних освітніх технологій, формування життєвої компетентності дошкільників та ін.

У межах співпраці КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» з Асоціацією розвитку творчої особистості «ВАРТО» 8 – 9 жовтня 2015 року відбувся авторський семінар-практикум «Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти» Чепурного Г.А., доктора пед. наук, президента Асоціації розвитку творчої особистості «ВАРТО», керівника Центру освітніх технологій «Школа ейдотехніки», для вихователів, вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, закладів інтернатного типу.

Протягом навчального року було організовано роботу двох тимчасових творчих колективів педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів за темами: «Упровадження ідей освіти для сталого розвитку в дошкільних навчальних закладах Харківської області» та «Мнемотехніка – новітня технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти».

Із метою забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти, підвищення педагогічної грамотності батьків дошкільного віку в березні 2016 року проведено Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників. У заході взяли участь 2239 осіб із 36 районів Харківської області, що на 394 особи більше, ніж у минулому році.

За підсумками Інтернет-зборів з’ясовано, що потребують модернізації підходи до змісту та форм роботи з батьками дітей дошкільного віку, особливо майбутніх першокласників, зокрема з таких питань: особливість розвитку дітей дошкільного віку; завдання розвитку на кожному віковому етапі; поняття готовності дитини до школи, умови прийому до першого класу.

Відповідно до річного плану Академії в лютому 2016 року проходила 42-га обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»за темою «Формування життєвої компетентності дошкільників у контексті нової редакції Базового компонента дошкільної освіти». У межах роботи виставки свій досвід представили 15 закладів, із них диплом І ступеня відзначені:

– Красноградський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 Красноградської міської ради Харківської області;

– Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 17 «Казка» комунальної власності виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської області,

– Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 12 комбінованого типу Чугуївської міської ради Харківської області,

– Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 51 комбінованого типу Харківської міської ради» (Шевченківський район м. Харкова).

Згідно з річним планом Академії на 2016 рік та з метою популяризації можливостей і розширення мережі інформаційних ресурсів для формування єдиного інформаційно-навчального середовища регіональної освітньої системи, відбувся обласний фестиваль-огляд освітніх Інтернет-ресурсів. Центром громадянського виховання було здійснено експертизу 35 сайтів (блогів) педагогів або груп педагогів дошкільних навчальних закладів, із них 16 відзначено дипломами переможців.

У 2015 році завершив роботу ТТК для педагогічних працівників ДНЗ трудового виховання дітей. За результатами його діяльності узагальнено ефективний педагогічний досвід у регіоні із зазначеного питання та у 2016 році видано методичний посібник «Формування моральних якостей у дитини дошкільного віку засобами трудового виховання».

Також у 2016 році Харківською академією видано «Джерело педагогічних інновацій. Інноваційні практики розвитку життєвої компетентності дитини дошкільного віку: Науково-методичний журнал», у якому вміщено матеріали науковців, методистів і педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів щодо реалізацій освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), розвитку професійної компетентності педагогів дошкільних навчальних закладів.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 25.01.2016 № 1/9-437 37 дошкільних навчальних закладів Харківської області взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-огляді «Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників». За результатами голосування серед матеріалів 10 дошкільних навчальних закладів Харківської області, які набрали найбільшу кількість голосів, Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» було визначено, що найкращі матеріали представлено Валківським дошкільним навчальним закладом (ясла-садком) «Веселка» Валківської міської ради Валківського району Харківської області.

Згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 29.02.2016 № 1/9-104 відбувся Всеукраїнський фестиваль-огляд кращого досвіду роботи з навчання англійської мови у дошкільних навчальних закладах «Hellо English», у якому взяли участь 16 дошкільних навчальних закладів Харківської області. За результатами голосування серед матеріалів 10 дошкільних навчальних закладів Харківської області, які набрали найбільшу кількість голосів, Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» було визначено, що найкращі матеріали представив Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 138 Харківської міської ради» (Немишлянський (Фрунзенський) район м. Харкова).

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 17.05.2016 № 1/9-4246 відбувся Всеукраїнський огляд досвіду роботи управлінь освіти та ДНЗ (НВК) з питань організації і розвитку дошкільної освіти в режимі on-line. У заході взяло участь 10 дошкільних навчальних закладів Харківської області та м. Харкова. Найбільшу кільксть голосів набрав Лозівський ДНЗ № 11 «Берізка»Лозівської міської ради Харківської області.

Дієвим шляхом підвищення якості дошкільної освіти та вдосконалення професійної компетентності вихователів є участь в освітніх інноваційних проектах.

Так, у Харківській області впроваджується 5 міжнародних освітніх проектів:

– «Афлатот» – програма з основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку (партнери проекту: Міністерство освіти і науки України, міжнародна фундація «Aflatount International», Нідерланди );

– «Вчимося жити разом» – проект щодо адаптації тимчасово переміщених дітей та їх батьків (партнери проекту: Міністерство освіти і науки України, представництво дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту», Європейський Союз «Діти миру»);

– «Освіта для сталого розвитку в дії» – проект з екологічного, економічного й соціального виховання дошкільників (партнери проекту: Міністерство освіти і науки Україна – Швеція);

– «Сприяння освіті» – проект щодо впровадження ЛЕГО – технологій з використанням ЛЕГО-конструктора (партнери проекту: МОН України та фонд LEGO Foundation, Королівство Данія);

– «Створення безпечного інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах» – проект щодо соціального та психологічного розвитку дитини (партнери проекту: Всеукраїнський фонд «Крок за кроком», фонд «Інститут відкритого суспільства», фонд Чарльза Стюарта Мотта, Велика Британія).

Напередодні Всеукраїнського Дня дошкілля вітаємо усіх працівників дошкільних навчальних закладів Харківської області зі святом. Бажаємо творчих успіхів, натхнення, міцного здоров’я.

Рекомендуємо провести заходи на рівні району (міста), присвячені Всеукраїнському Дню дошкілля.

 
< Попередня   Наступна >
Літні мовні табори

Літні мовні табори

Наша кнопка
Ви можете згадати про наш ресурс, розмістивши у себе на сайті цю кнопку: Портал Академії
Щоб це зробити, просто додайте в HTML код потрібної сторінки даний код:МОН України 

Інститут ІТЗО 

ДВНЗ «УМО» НАПН України 

Академія інноваційного розвитку освіти 

освітній портал Педагогічна преса 

Е-Ранок 

Видавнича група «Основа» 

Інститут Передових Технологій 

Мiжнародний форум  

Образовательный онлайн-журнал 

Всеукраїнська акція «Слова допомагають» 

© 2006. КВНЗ «ХАНО». Всі права збережено.
61057 Харків, вул. Пушкінська, 24.
e-mail: kvnz.hano@gmail.com
Розробка: Grand на основі Joomla
Google+
Счетчик PR-CY.Rank
службы мониторинга серверов